Kdože?

Na výlet vyjíždí celkem tři členové a šest brašen. Původně jsme zvažovali i možnost přibrat mezi členy výpravy i nějakou tu živou konzervu (např. kozu), nebo zdroj tepla (např. kočku). Koz se zatím v Podkozí příliš nedostává a také jsme měli pochybnosti, zda by pro začátek nebylo lepší spíše menší kůzle. Kocour s námi na výlet také bohužel nejede, hodní sousedé uvolili ho krmit a umožnit mu tak pobyt v domácím prostředí.

Nejede také řada skoro- a téměř-členů výpravy, kteří by taky rádi jeli, ale z nejrozličnějších důvodů na výlet nejedou. Tímto zveme pocestné, výletníky a poutníky pěší, na koních, či bicyklech, aby - mají-li cestu kolem -  se k nám na libovolném úseku trasy výletu přidali.

Nyní, když je zřejmé, kdo nejede, je čas představit si, kdo vlastně na výlet jede:

Zaprvé, skládací dvojkolo: 
Tento jednostopý dvoumístný dopravní prostředek je hlavním členem výletu, dalo by se říci, že je nám vším: zejména dopravním prostředkem, ale také tělocvičnou, domovem, útěchou i zábavou. Další jeho praktické výhody se ještě ukáží, dosud jsme zejména ocenili, že povolením 4 šroubů dvojkolo zmenší asi 3x a manipuluje se s nímovatelnost s ním  složí na velikost kola téměř dětského. Je dětátkem zručných severomoravských ručiček pánů Mrázka a Lednického z TandemServisa.Zadruhé, Poly (skládací není):
Geodet, cestovatel, horský (s)vůdce, milovník divoké přírody.
Na výletu kapitán, hlavní brzda a také řadič.
Poly běhá po parcích s pruhovanou tyčkou a žlutým stativem. Občas vyskočí z křoví a vyděsí KOLEM.
Odchován pozorováním zvěře v Jesenických hvozdech.

Chtěl by být aljašským traperem.
Váha při výjezdu: 87 (nikdy prej tolik neměl!), cíl 79 (porodní váha, pardón datum)Zatřetí, Kačaboo:
Střelkyně, snílkyně a sborová pěvkyně.

Na výletu hlavní šlapka a operátorka mocné kotoučové brzdy.
(Zatim ještě) dělá dobro pro Vodafoun a jeho zákazníky, ale nejradši by zachránila celou Zeměkouli. Paktuje se se zelenou mafií a kreativními pedagogy. Mj. se hlásí ke skautu, hnutí nerůstu a Occupy Wall Street. Chtěla by chovat kozy.
Váha při výjezdu: 73 (bohužel tak má už několik let ;-), cíl: 65 (maturita)
Již neplatí - na mateřské dovolené zhubla na cca 66kg.

Maruška - nejmladší člen výpravy, 11 měsíců. Tábornice samotářka Matylda.
Cíle pro 2KsV: chodit na nočník v jakémkoliv počasí. jíst jakékoliv příkrmy. spát ve stanu. zabydlet se ve vozíčku.No a pro pořádek, šest brašen a nosiče nám ušili u nás, v Polabí v Lysé nad Labem (nemůžem pořád podporovat jenom Jesenik!) ve Sportu Arsenal. Pan obchodní vedoucí se jmenuje Kuře, takže to byla jasná volba. Zatím jsme nezkoušeli, jak do nich umístit, vše co potřebujem, když máme poloviční zásobárny oproti dvěma standardním bicyklům, ale už se nemůžeme dočkat na ty kopce ;-)

Milí sousedé Alenka s Milanem sponzoři - darovali sportovní tyčinky a pasty (jednou si cucneš a vyjedeš kopec). Děkujeme!
Milá maminka darovala praktické nezbytnosti do terénu, bez nichž se žádný cyklista na výletu neobejde - například skládací šnůru na prádlo i s kolíčky, nebo univerzální umývací prostředek použitlný na tělo, stejně jako na nádobí.

Žádné komentáře:

Okomentovat